9 February 2021
Експерт Центру політичних та економічних ініціатив "European Strategy" Александр Слобода роз’яснює ситуацію навколо візиту Верховного представника ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Йозепа Боррелла до Москви.
Європейська Комісія на чолі з Урсулою фон дер Ляєн не є і не буде надто радикальною та рішучою у своїй політиці щодо РФ. ЄС зайняла досить прагматичну позицію стосовно Москви. Брюссель не хоче поглиблювати конфлікт. Більш того, ЄС буде намагатися налагодити стабільні канали конструктивної комунікації з владою РФ.
Справа полягає на тому, що більшість країн Європейського Союзу в реальності хотіла б відновити діалог з Росію. Існує дуже широкий перелік питань, де вони можуть співпрацювати з Москвою не дивлячись на порушення прав людини в самій РФ та її акти агресії за кордоном, передусім в Україні.
Такі країни просто не можуть відкрито заявити про свої намірі, тому що відразу будуть звинувачені у підриві спільної позиції Заходу щодо РФ. Ніхто з них не хотів би налаштувати проти себе нову урядову команду США, яка якраз є досить щира у своєму жорсткому курсі стосовно РФ.
У зв’язку з цим такі європейські країни використовують інституції ЄС для налагодження діалогу з Москвою. Чиновники ЄС безперечно не з власної ініціативи їздять до Москви й сигналізують там, що готові до діалогу з РФ. Це є спроба конкретних країн створити альтернативні містки для комунікації з російською владою.
Модернізація системи публічних фінансів на основі New Public Management: переваги і ризики
Про ПДВ та його альтернативи: який податок на обіг є оптимальним для економіки?
Про доцільність розвитку індустріальних парків в Україні
Частина західних політиків і дипломатів засудила поведінку Боррела в Москві, офіційний ЄС підтримав
European Union
Польща збудує 6 атомних блоків. Експерти кажуть про серйозні наслідки для України
Poland
Податок з реклами: нова фіскальна ініціатива Польщі
Poland