8 January 2021

У Фінляндії стартувала програма заміни старого авто на бонус для придбання електричного авто, велосипеда або проїзного

Фінляндії розпочалася щорічна кампанія "Премія за брухт". ЇЇ мета полягає у тому, щоб зменшити на дорогах країни кількість старих автомобілів з двигуном внутрішнього згорання. В рамках кампанії кожен водій, який має автомобіль віком понад 10 років, може обміняти його на премію у розмірі 1000-2000 євро, яку можна використати на один з альтернативних засобів пересування:

а) новий електричний автомобіль (компенсація суми витрат на його придбання становить 2000 євро);

б) довгостроковий квиток на громадський транспорт, наприклад, на автобус чи поїзд (компенсація витрат - до 1000 євро).

В рамках цьогорічної кампанії громадяни Фінляндії перший раз отримали можливість обміняти своє старе авто на бонус, який можна використати при купівлі електричного велосипеда. Охочі пересісти зі старого авто на такий вид транспорту мають право на отримання премії в розмірі 1000 євро. Середня ціна електричного велосипеда в Фінляндії становить близько 3000 євро, тож така субсидія значно полегшує його придбання.

Ініціатива виявилася досить популярною. На цей момент майже кожен другий учасник програми заявив, що доплата буде призначена саме на придбання електричного велосипеда.

У Фінляндії середній вік автомобілів перевищує 12 років, що є вищим за середньоєвропейський показник (10 років). Очікується, що в рамках кампанії "Премія за брухт", яка триватиме до кінця 2021 року, буде здано близько 6000 автомобілів. Практика свідчіть, що середній вік автомобілів, який Фіни обмінюють на премії в рамках програми, становить 20,5 років. На виплату бонусу з державного бюджету Фінляндії передбачено 8 мільйонів євро.

Finland

Finland

Finland

Аналітичні матеріали

Must visit

3rd Congress for European Studies

04.123rd Congress for European Studies

4th Cities Forum 2020

03.094th Cities Forum 2020

Sustainable Development Impact Summit

05.03Sustainable Development Impact Summit

Фокус

21.12Єврозона демонструє високу стійкість до кризових явищ. Є надія на досить швидке відновлення економіки

18.12Як в ЄС борються з наслідками Covid-2019: план дій Угорщини

15.12Наступний рівень інтеграції: ЄС зробив перший крок в напрямку Європейського Оборонного Союзу

Новини ЄС