21 December 2020

Єврозона демонструє високу стійкість до кризових явищ. Є надія на досить швидке відновлення економіки

Ділові очікування в країнах єврозони виявилися значно більш оптимістичними, ніж раніше прогнозувалося експертами. Такі показники в умовах другої хвилі пандемії та жорсткого lockdown-у, який запровадила абсолютна більшість країн ЄС на період різдвяних свят та канікул, дозволила аналітикам прогнозувати досить швидке відновлення економіки Єврозони та ЄС в 2021 р.

Індекс ділових очікувань Eurozone flash PMI, який є надійним інструментом прогнозування траєкторії економіки ЄС (для країн, що належать до сфери євро), в грудні сягнув 49.8 у порівнянні з показником 45.3 у листопаді. Підкреслимо, що оптимістичні очікування бізнесу знаходяться на такому високому рівні вперше з квітня 2018 року.

Промислові виробники рапортують про значну активізацію діяльності, яка дозволяє прогнозувати, що вже в кінці поточного року промисловість єврозони почне відновлюватися високими темпами. Разом з тим, негативну динаміку все ще демонструє сектор послуг, яка  ймовірно збережеться також на початку 2021 року у зв'язку з впровадженням lockdown-у в більшій частині ЄС. Варто  зазначити, що ситуація в секторі послуг в грудні виявилася все ж таки значно кращою ніж прогнозувалося.

Надзвичайно важливим фактором, який забезпечить підтримку економіки єврозони є те, що найбільші економіки європейської спільноти, а саме Німеччина та Франція, знаходяться серед лідерів економічного відновлення. Композитний індекс PMI Німеччини вже знаходиться в зеленій зоні. В грудні він зріс до 52.5  у порівнянні з показником 45.3 в листопаді. Франція ще не змогла переламати негативний тренд, але стрімко рухається в напрямку виходу з кризи. Композитний індекс PMI країни підскочив  з 40,6 в листопаді до 49,6 в грудню, що свідчить про стабілізацію економіки.

PMI є надійним та перевіреним показником економічної активності в державі або в цілому регіоні. Він відображає плани та очікування ключових суб'єктів економіки, дозволяючи з досить високою точністю прогнозувати траєкторію економіки.

European Union

European Union

European Union

Аналітичні матеріали

Must visit

3rd Congress for European Studies

04.123rd Congress for European Studies

4th Cities Forum 2020

03.094th Cities Forum 2020

Sustainable Development Impact Summit

05.03Sustainable Development Impact Summit

Фокус

18.12Як в ЄС борються з наслідками Covid-2019: план дій Угорщини

15.12Наступний рівень інтеграції: ЄС зробив перший крок в напрямку Європейського Оборонного Союзу

13.12Розколу не буде: країни ЄС дійшли згоди щодо бюджету та coronavirus recovery fund

Новини ЄС