Про Центр

Місія та завдання


Місія нашого Центру

сприяти інтеграції України в ЄС шляхом підтримки реформ, спрямованих на гармонізацію і уніфікацію ключових сфер функціонування держави з найкращими європейськими практиками і досвідом. Для досягнення цього ми досліджуємо найбільш ефективні механізми державного управління, що застосовуються в країнах ЄС і аналізуємо можливість їх імплементації в Україні з урахуванням специфіки держави.

Наша команда добре розуміє, що сьогодні складно суттєво прискорити інституційну інтеграцію України в ЄС, адже істотні перешкоди для набуття повноцінного членства в Європейській спільноті будуть існувати ще тривалий час. Проте ми будемо активно сприяти фактичній інтеграції за допомогою гармонізації динаміки і якості реформ в країні з процесами в ЄС.

Свою місію ми реалізуємо через старанне виконання важливих завдань, зокрема:

  • дослідження практики успішних  реформ, проведених країнами ЄС, з метою пошуку дієвих рішень, що можуть бути застосовані в Україні для вирішення важливих проблем політичного, економічного і соціального розвитку держави;

  • розроблення стратегії і конкретних заходів імплементації «європейського пакету» реформ в Україні;

  • ретрансляцію в Україну сучасних інноваційних рішень у сфері державного управління, які зараз домінують в експертному і політичному середовищі Європейської спільноти;

  • моніторинг українських реформ з метою оцінки їх відповідності  загальноєвропейським нормам і практиці;

  • організація просвітницьких і навчальних програм з метою ознайомлення українських політиків, чиновників, експертів та журналістів з досвідом реформам у країнах ЄС та новими ідеями, які у майбутньому будуть генерувати нові хвилі реформ.  

Наша команда

Алекс Молдован

Алекс Молдован — Президент

Спеціалізація: Експерт в галузі інвестиційного клімату у країнах Центральної та Східної Європи

Професійний досвід:

Професійний досвід становить понад 10 років. Включає роботу на керівних та експертних посадах в аналітичних центрах, органах влади, корпораціях і бізнес-асоціаціях.

Проходив стажування та практики в органах влади країн Центральної та Східної Європи, що займаються формуванням інвестиційного клімату.

Автор та експерт більше 60 policy-briefs і policy-papers для політиків і державних чиновників, більше 100 аналітичних досліджень та експертиз для приватних корпорацій. Написав понад 50 наукових і публіцистичних статей у виданнях Польщі, України, Росії та Словаччини.

Освіта: Економіка підприємства (магістр), політологія (магістр), економічна безпека держави (Ph.D.), інституціональна економіка (докторантура).

Мови: англійська, українська, польська та російська .

Контакт: e-mail: olmoldovan@gmail.com

Євген Шпитко

Євген Шпитко — Виконавчий директор

Спеціалізація: Експерт в галузі медіа, бізнесу та інвестицій.

Професійний досвід: Засновник та головний редактор незалежного бізнес-порталу Mind.ua. Колишній головний редактор бізнес видань "Економічна правда", "Реальна економіка", Forbes Україна.

Освіта: Національний університет «Києво-Могилянська академія»

Мови: англійська, українська, російська.

Контакт: eshpytko@mind.kiev.ua

Наталія Устінова

Наталія Устінова — Керівник

Відділ освітніх програм

Спеціалізація: Крос-культурна комунікація в країнах Європи, діловий етикет, управління мультинаціональними колективами

Професійний досвід:

Психолог, бізнес-консультант, сертифікований тренер. Вивчала крос-культурну комунікацію і ділову культуру у 5 країнах регіону. Професійний досвід становить понад 7 років. Включає співпрацю з корпораціями, органами публічної влади та громадськими організаціями.

Автор понад 20 тренінгів і публічних лекцій, присвячених питанням ділової культури і крос-культурної комунікації в країнах ЦСЄ, а також методам управління колективами в різних країнах регіону.

Освіта: Психологія праці та управління (магістр), управління людськими ресурсами (післядипломна освіта), соціальна психологія (кандидат психологічних наук).

Мови: польська, англійська, російська та українська.

Контакт: eustrategy2030@gmail.com

Адріан Вернер

Адріан Вернер — Керівник

Відділ економічного аналізу

Спеціалізація: Експерт у сфері промисловості і енергетики Східної Європи

Професійний досвід:

Більше 5 років працював у інвестиційних компаніях, що інвестують у країни Східної Європи. Займався аналізом перспективних галузей і об'єктів промисловості Росії, України, Казахстану та Азербайджану. Досконало розбирається у паливно-енергетичному і гірничо-металургійному комплексах цих країн. В якості консультанта закордонних інвесторів брав активну участь у приватизації інвестиційно привабливих промислових об'єктів в країнах Східної Європи.

Останнім часом займається консалтингом в сфері інвестицій в Чехії, Словаччині та Словенії. Має багаторічний досвід співпраці як з інвесторами з Західної Європи, так і з представниками східноєвропейського бізнесу.

Освіта: Міжнародна економіка.

Мови: англійська, німецька, чеська, російська.

Контакт: e-mail: eustrategy2030@gmail.com

Александр Слобода

Александр Слобода — Керівник

Відділ політичної аналітики

Спеціалізація: Експерт у сфері міжнародної політики

Професійний досвід:

 Більше 10 років досліджує політичні аспекти міжнародних відносин країн Центрально-Східної Європи. Працював у відомих науково-дослідних і аналітичних центрах, має досвід роботи радником вищих державних керівників з питань зовнішньої політики. Як експерт брав активну участь у розвитку Вишеградської групи.

Головною сферою інтересів є міждержавні інтеграційні проекти у ЦСЄ. Будучи послідовним прихильником тісної інтеграції східних членів ЄС, у 2017 році долучився до розробки проекту Тримор’я, ініційованого Президентом Польщі А. Дудою. Також бере участь у різних проектах в рамках Єврорегіону Карпати.

Автор понад 100 наукових, аналітичних та публіцистичних праць, опублікованих у 6 країнах Центрально-Східної Європи.

Освіта: Політологія і конфліктологія (магістр). PhD in Political Science (Вроцлавський Університет).

Мови: Англійська, німецька, словацька, чеська, польська.

Контакт: eustrategy2030@gmail.com

Конрад Стаховяк

Конрад Стаховяк — Провідний експерт

Відділ економічного аналізу

Спеціалізація: Експерт з питань економіки та інвестицій в країнах Вишеградської групи

Професійний досвід:

Має великий досвід роботи у транснаціональних корпораціях реального сектору економіки. Займався супроводом інвестицій в країнах регіону, завдяки чому добре обізнаний із законодавством та практикою здійснення інвестицій у багатьох країнах ЦСЄ.

Паралельно з основною діяльністю займається написанням та реалізацією науково-дослідних проектів в неурядовому аналітичному центрі. Брав участь у розробці policy-briefs щодо механізмів поліпшення комунікації між бізнесом країн групи. У даний час є одним з експертів, працюючих над концепцією поліпшення інтеграції бізнес простору країн Вишеградської групи.

Освіта: Економічна кібернетика (магістр), Стратегія розвитку бізнесу і економічна політика в умовах глобалізації (післядипломна освіта).

Мови: англійська, польська, словацька, чеська.

Контакт: eustrategy2030@gmail.com

Напрями досліджень

Дослідження економічної політики

Едукаційні програми та тренінги

Дослідження проблем державного управління

Дослідження економічної безпеки держави

Політична аналітика