29 December 2020

Подорожі в 2021 р. не будуть такими як раніше: охочі подорожувати західними країнами зіштовхнуться з додатковими вимогами

В країнах Заходу, в тому числі у США та ЄС, вакцинація проти Covid-2019 розпочалася досить стрімко та ефективно. Прогнози експертів дають надію, що в більшості цих країн до кінця весни пандемія буде взята під контроль, хоча сам коронавірус буде циркулювати ще тривалий час.

Багато людей, особливо ті, які не уявляють життя без подорожей, очікують, що 2021 рік стане часом повернення до «нормальності». Проте огляд останніх тенденцій, який регулярно здійснює Центр політичних та економічних ініціатив «European Strategy», свідчить про те, що подорожі в 2021 році ще не будуть вільними, як це було перед початком пандемії.

Більшість західних країн вже працюють над запровадженням нових вимог для іноземців. Першим таким рішенням стане законодавче урегулювання обов’язку пред’явлення при в’їзді у країну сертифіката про щеплення або негативного результату тесту на коронавірус. Це буде мінімум, який мають виконати охочі подорожувати західними країнами після того, як вони почнуть відкривати свої кордони.

 Дізнатися більше: ЄС залишиться закритим для України у першому півріччі 2021, але будуть винятки.

Проте у деяких країнах навіть цього може виявитися недостатньо. Низка західних держав декларує намір впровадження спеціальних електронних паспортів щеплення або мобільних додатків. Потужні технологічні компанії вже працюють над можливими варіантами технологічної реалізації подібних проектів. Зокрема, IBM, в рамках ініціативи Common Trust Network у співпраці з авіакомпаніями Lufthansa, Swiss Airlines, United Airlines та Virgin Atlantic тестує запровадження мобільного додатку, в якому будуть зберігатися дані про стан здоров'я пасажирів. Він повідомить авіакомпанії, в тому числі про те, чи вакцинований пасажир. Сертифікати підтвердження щеплення або негативні результати тесту на COVID-19, будуть зашифровані в індивідуальний QR-код, який треба буде показати під час придбання квитка.

Експерти Центру політичних та економічних ініціатив «European Strategy» прогнозують, що електронні паспорти щеплення стануть обов’язковим елементом закордонних подорожей в найближчі роки. Сама по собі така вимога не виглядає значною перешкодою, яка могла б ускладнити подорожування західними країнами, але на даний момент невідомо в якому напрямку така ініціатива буде розвиватись. Окремі країни можуть встановлювати додаткові вимоги щодо підтвердження вірогідності даних або вимоги щодо типу чи виробника вакцини. У випадку, якщо кожна країна буде мати перелік власних вимог до такого електронного паспорту щеплення, подорожі до західних країн, якщо і не будуть заблоковані, то стануть суттєво менше комфортними, ніж були перед вибухом пандемії.

Друзі, якщо хочете дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини з ЄС підписуйтесь на Telegram-канал Mind.EU

European Union

European Union

European Union

Аналітичні матеріали

Must visit

3rd Congress for European Studies

04.123rd Congress for European Studies

4th Cities Forum 2020

03.094th Cities Forum 2020

Sustainable Development Impact Summit

05.03Sustainable Development Impact Summit

Фокус

21.12Єврозона демонструє високу стійкість до кризових явищ. Є надія на досить швидке відновлення економіки

18.12Як в ЄС борються з наслідками Covid-2019: план дій Угорщини

15.12Наступний рівень інтеграції: ЄС зробив перший крок в напрямку Європейського Оборонного Союзу

Новини ЄС