23 December 2020

Штрафи та примусовий розподіл. ЄС намагається змусити технологічних гігантів дотримуватися правил

ЄС в черговий раз намагається поставити під контроль діяльність на своїй території американських технологічних компаній (тзв. Big Tech). Новий пакет ініціатив міститься у двох нормативно-правових документах Digital Markets Act та Digital Services Act, що мають на меті інституціоналізувати цифровий простір Європейської спільноти.

У випадку, якщо зазначені нормативні акти будуть схвалені, вони будуть стосуватися компаній, які мають ринкову вартість вищу ніж 65 млрд євро, річний оборот яких перевищує 6,5 млрд євро за останні три роки, і які надають послуги щонайменше у трьох країнах ЄС. Під такі критерії потрапляє більшість американських цифрових гігантів, які наразі працюють на європейському ринку, в тому числі Amazon, Apple, Facebook та Google.

Нові правові ініціативи ЄС передбачають, що згаданим корпораціям можуть загрожувати штрафи в розмірі до 10 % від їх глобального річного обороту, і навіть примусовий розподіл, якщо вони не будуть дотримуватись норм і правил ЄС в конкретних сферах.

Європейська спільнота має кілька претензій до американських цифрових корпорацій.  По-перше, з її точки зору, вони часто порушують принципи ринкової конкуренції, зокрема нав'язаючи користувачам своїх платформ додатковий пакет послуг, блокуючи при цьому можливість вибору альтернативного постачальника аналогічних послуг. По-друге, зазначені корпорації порушують досить жорсткі  правила ЄС у сфері охорони персональних даних користувачів. По-третє, ЄС занепокоєний тим, що американські цифрові компанії досить слабо контролюють контент на своїх он-лайн платформах. Зокрема Європейська спільнота закидає їм, серед іншого, те, що вони допускають маніпуляції суспільною думкою в період виборчих кампаній та не реагують достатньо жорстко і швидко на розповсюдження  шкідливого контенту (наприклад, лозунгів про шкідливість щеплень) та мови ненависті.

Відмітимо, що прийняття зазначених ініціатив може посилити напруженість у відносинах між Брюсселем та Вашингтоном. США вже декілька разів висловлювали свою стурбованість та роздратування спробами ЄС оподатковувати американські технологічні компанії та бажанням посилити контроль за їх діяльністю.

European Union

European Union

European Union

Аналітичні матеріали

Must visit

3rd Congress for European Studies

04.123rd Congress for European Studies

4th Cities Forum 2020

03.094th Cities Forum 2020

Sustainable Development Impact Summit

05.03Sustainable Development Impact Summit

Фокус

21.12Єврозона демонструє високу стійкість до кризових явищ. Є надія на досить швидке відновлення економіки

18.12Як в ЄС борються з наслідками Covid-2019: план дій Угорщини

15.12Наступний рівень інтеграції: ЄС зробив перший крок в напрямку Європейського Оборонного Союзу

Новини ЄС