9 December 2020

ЄС буде розвивати мережу нічних потягів зі спальними вагонами

8 грудня чотири європейські національні залізничні компанії оголосили про наміри суттєво розширити мережу нічних “спальних потягів”. Вона поєднає 13 великих міст ЄС. До інвестиції, сума якої складе 500 млн EUR (605 млн USD), долучилися державні залізниці Німеччини, Австрії, Франції та Швейцарії.

Оператором нової мережі стане австрійська корпорація Österreichische Bundesbahnen, яка отримає у розпорядження 20 нових сучасних потягів, що мають щорічно перевозити 1,4 млн нічних пасажирів.
Проєкт буде реалізований в кілька етапів. З наступного року потяги будуть курсувати з Відня до Парижа через Мюнхен та з Цюриха до Амстердама через Кельн. Через два роки до мережі будуть додані Берлін - Брюссель, Париж - Цюрих - Барселона.

Відмітимо, що нічні спальні потяги протягом тривалого часу сприймалися в Західній Європі досить скептично, часто були предметом насмішок та сарказму. Вони вважалися некомфортним та небезпечним видом транспорту, придатним лише для бідної та слаборозвиненої Східної Європи.

Відношення до залізничного транспорту почало змінюватися в останні роки зв'язку з тим, що значна частина високорозвинених країн ЄС визначила залізницю в якості пріоритету розвитку власної транспортної інфраструктури, декларуючи плани стримування розвитку авіаційних, водних та автомобільних перевезень як таких, що створюють значний тиск на екологію.


European Union

European Union

European Union

Аналітичні матеріали

Must visit

3rd Congress for European Studies

04.123rd Congress for European Studies

4th Cities Forum 2020

03.094th Cities Forum 2020

Sustainable Development Impact Summit

05.03Sustainable Development Impact Summit

Фокус

21.12Єврозона демонструє високу стійкість до кризових явищ. Є надія на досить швидке відновлення економіки

18.12Як в ЄС борються з наслідками Covid-2019: план дій Угорщини

15.12Наступний рівень інтеграції: ЄС зробив перший крок в напрямку Європейського Оборонного Союзу

Новини ЄС